secret-team

Save Time Save Secret
 
ForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share
 

 Bartja e elektricitetit pa tela

Shko poshtė 
AutoriMesazh
MagneT-MagnuM
Admin
Admin
MagneT-MagnuM

Numri i postimeve : 56
Age : 29
Location : Recycle Bin
Registration date : 03/01/2008

Bartja e elektricitetit pa tela Empty
MesazhTitulli: Bartja e elektricitetit pa tela   Bartja e elektricitetit pa tela Icon_minitimeFri Jan 04, 2008 10:40 am

Do tė ishte shumė mirė sikur edhe laptopėt tė mund tė merrnin edherrymė pa tela, dhe jo vetėm tėdhėna, ndėrsa punėn qė e kishtefilluar Teslla e ka avancuar ekipinga MIT.Ata demonstruan poēin 60W i cili furnizohej pa tela ngalargėsia prej dy metrash. U shfrytėzuateknika e rezonancės sėgrupuar magnetike. Dy mbėshtjelljeelektromagnetike rezonojnėnė frekuencė tė njėjtė. Kur njėrikyēet nė rrymė, fusha e tijrezonuese forcohet dukshėm,kėshtu qė edhe tjetri fillon tėrezonojė mė fuqishėm. Rezonancae mbėshtjelljes sė dytė shndėrrohetnė energji, kėshtu qė rrymabartet pa tela. Teknika tė cilėn eka zhvilluar ekipi WiTricity nukėshtė e dėmshme pėr njerėzit dhekarakterizohet me rėnie tė vogėltė efikasitetit tė bartjes me rritjene distancės. Megjithatė, akomanuk bėn t'i hudhni kabllot pėrfurnizim tė laptopėve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://magnet-magnum.com/
 
Bartja e elektricitetit pa tela
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
secret-team :: Your first category :: Lajmet e Portalit & Forumit-
Kėrce tek: