secret-team

Save Time Save Secret
 
ForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share
 

 LCD televizori ultra i hollė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
MagneT-MagnuM
Admin
Admin
MagneT-MagnuM

Numri i postimeve : 56
Age : 29
Location : Recycle Bin
Registration date : 03/01/2008

LCD televizori ultra i hollė Empty
MesazhTitulli: LCD televizori ultra i hollė   LCD televizori ultra i hollė Icon_minitimeFri Jan 04, 2008 10:42 am

Kompania japoneze Sharp ka prezentuar prototipin e LCD televizorit me diagonale 52 inēė dhe trashėsi tė vogėl rekorde. I tėrė LCD televizori ėshtė i trashė vetėm 20 deri 29 milimetra nė pjesėt mė tė "trasha".Raporti i kontrastit ėshtė 100:000 me 1, koha e reagimit 4 milisekonda dhe mbulon 150 pėr qind tė NTSC spektrit tė ngjyrave. Shpenzimi i kėtij prototipi ėshtė 140 kWh nė vjet. Sharp nuk ka theksuar rezolucionin, ndėrsa televizorėt e parė komercialė tė bazuar nė kėtė dizajn do tė duhej tė paraqiten nė treg vetėm pas vitit 2010.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://magnet-magnum.com/
 
LCD televizori ultra i hollė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
secret-team :: Your first category :: Lajmet e Portalit & Forumit-
Kėrce tek: