secret-team

Save Time Save Secret
 
ForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share
 

 Apache (sėrish) humb hise

Shko poshtė 
AutoriMesazh
MagneT-MagnuM
Admin
Admin
MagneT-MagnuM

Numri i postimeve : 56
Age : 29
Location : Recycle Bin
Registration date : 03/01/2008

Apache (sėrish) humb hise Empty
MesazhTitulli: Apache (sėrish) humb hise   Apache (sėrish) humb hise Icon_minitimeFri Jan 04, 2008 10:49 am

Apache vazhdon tė humbė nėmėnyrė rapide hisen nė tregun eweb serverėve nga Microsofti, poredhe nga Google. Sipas hulumtimittė Netcraft Apache tani mban 50.92 pėr qind tė gjithsej 128 milionė website-ve nė web. Microsoftka arritur kulm tė ri prej 34.28 pėrqind tė tregut.

Pėr njė muaj Apache ka humbur 991 mijė (1.7pėr qind) tė websiteve, ndėrsa Microsoft ka joshur madje 2.6 milionė (rritje prej 1.44 pėr qind) shfrytėzues.Prej fillimit tė kėtij viti hisja nėtreg e Apache ka rėnė pėr 16 pėrqind dhe ėshtė brengosėse, ndėrsa Microsoft ka shėnuar rritje tėhises pėr 4 pėr qind. Nė 12 vjetėt efundit sa Netcraft hulumton tregunApache ka pasur disa rėniedhe ngritje (p.sh. nga 70 pėr qindprej majit tė vitit 2001 kishte rėnėnė 57 pėr qind nė majin e vitit 2002, pėr t'u ngritur sėrisht derinė 70.98 pėr qind nė nėntor tė vitit 2005) kėshtu qė ky trend i rėniesndoshta edhe nuk ėshtė brengosės, por kėtė mė sė miri do ta tregojė koha.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://magnet-magnum.com/
 
Apache (sėrish) humb hise
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
secret-team :: Your first category :: Lajmet e Portalit & Forumit-
Kėrce tek: