secret-team

Save Time Save Secret
 
ForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share
 

 10 kėshilla tė arta

Shko poshtė 
AutoriMesazh
MagneT-MagnuM
Admin
Admin
MagneT-MagnuM

Numri i postimeve : 56
Age : 29
Location : Recycle Bin
Registration date : 03/01/2008

10 kėshilla tė arta Empty
MesazhTitulli: 10 kėshilla tė arta   10 kėshilla tė arta Icon_minitimeFri Jan 04, 2008 1:01 am

10 kėshilla tė arta
1. Ji vetvetja.
Filloje ditėn me njė mendim tė mirė pėr veten tėnde. Nėse nuk je vetvetja me veten tėnde, nuk mund tė jesh me tė tjerėt. Mos harro: Ti je unik!

2. Falėndero.
Kjo ėshtė njė mėnyrė pėr t’i vlerėsuar tė tjerėt dhe njė nga ēelėsat pėr tė fituar respektin e tyre.

3. Bėj komplimenta.
Mendo se ēfarė mund t’u japėsh tė tjerėve dhe kujtohu qė dhurata mė e ēmuar nuk kushton asgjė. Kur takon dikė mund t’i bėsh njė kompliment, sepse vetėm njė: “Ē’kemi?” apo njė: “Si je?” edhe nuk mjafton. Gjithashtu mund t’u kushtosh vėmendje dhe interes tė tjerėve.

4. Mos u mburr, mos ji arrogant dhe i vrazhdė me tė tjerėt.
Mbaje veten nėn kontroll. Le tė reflektojė zėri yt, sjellja jote, madje edhe veshja jote elegancėn tėnde, pa qenė nevoja pėr shumė fjalė. Le tė flasin vetė veprat e tua.

5. Dėgjo mė parė, pastaj fol
.Tė dėgjosh tė tjerėt, tregon se i respekton. Trego interes pėr tė tjerėt, mėso emrat e tyre dhe nxiti tė flasin pėr veten e tyre. Mos i ndėrprit asnjėherė kur flasin. Shikoji nė sy dhe dėgjoi me kujdes. Merre fjalėn pasi tjetri tė ketė mbaruar.

6. Fol me mirėsi dhe maturi.
Pėrpara se tė flasėsh me tė tjerėt, ki parasysh efektin qė do tė kenė fjalėt e tua tek ata. Njė fjalė e pa matur mund tė shkaktojė lėndim.

7.Mos kritiko dhe mos u anko
Rri larg kritikave dhe mos u anko pėr rrethanat. Por nga ana tjetėr nuk ėshtė mirė t’u shmangesh atyre. Mos u merr me thashetheme. Nėse nuk je dakord me tė tjerėt, thuaje mendimin tėnd, por duke i respektuar. Mos i sulmo me fjalė (nė publik) tė tjerėt. Ki parasysh: Mund tė fitosh argumentin, por mund tė humbėsh njė mik.

8. Ji i pėrpiktė.
Vlerėsoje kohėn tėnde dhe tė tė tjerėve. Nėse ke lėnė njė takim, shko nė kohė. Nėse do tė vonohesh, lajmėro.

9. Mos i vėr tė tjerėt nė siklet.
Trajtoi tė tjerėt, ashtu siē do qė tė tė trajtojnė ty. Mos i poshtėro kurrė me shaka vulgare ose me njė nofkė tė keqe. Nė bisedė mos bėj asnjėherė pyetje qė mund ta vėnė tjetrin nė siklet, si p.sh. ēėshtjet personale. Ėshtė fisnike tė mendosh mė parė pėr tė tjerėt pastaj pėr veten.

10. Sillu dhe paraqitu sa mė mirė.
Njė mik i kėndshėm nuk ėshtė asnjėherė i bezdisshėm. Pėrpiqu tė jesh i qetė dhe optimist nė situatat qė shkaktojnė stres dhe mbaje veten nėn kontroll. Vepro me mirėsjellje dhe edukatė. Ēdo ditė vishu si tė ishte mundėsia e vetme pėr tė ndriēuar. Njė buzėqeshje tė bėn mė tė bukur.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://magnet-magnum.com/
 
10 kėshilla tė arta
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
secret-team :: Your first category :: Gjuha shqipe-
Kėrce tek: