secret-team

Save Time Save Secret
 
ForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share
 

 Milano, lufte nervore, por Shevcenko qeteson

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mr.Overlord
Admin
Admin
Mr.Overlord

Numri i postimeve : 85
Location : No No No
Registration date : 02/01/2008

Milano, lufte nervore, por Shevcenko qeteson Empty
MesazhTitulli: Milano, lufte nervore, por Shevcenko qeteson   Milano, lufte nervore, por Shevcenko qeteson Icon_minitimeFri Jan 04, 2008 1:08 am

Milan dhe Inter ne lufte nervash: kuq e zinjte afrojne Xhilardinon per Adrianon, nderkohe qe “valci” I sulmuesve me peshe te rende ne merkaton e transferimeve perfshin emrat e Etos, Henris, Driogbas, Trezegues dhe te tjere. E perditshmja sportive italiane, Corriere dello Sport, I kushton sot faqen e pare pistes-Shevcenko, qe deshiron te kthehet te Milan dhe levizjes befasuese te presidentit te Interit, Morati qe mendon hakmarrjen per Ronaldon. “Ftesa-helm” e Moratit per Milanin eshte: “Doni Adrianon, atehere na jepni Shevcenkon kur te kthehet nga Celesi”. Te kundershtuarit midis tyre, permes “luftes se nervave”, Milan I pari dhe pastaj Inter qetesohen nga vete protagonisti, Shevcenko. Sulmuesi ukrainas ja ide te qarta per te ardhmen e tij: “Sigurisht, do te qendroje ne Londer”. Corriere dello Sport shkruante sot “per ekuacionin Shevcenko-Adriano” te Moratit dhe ne Londer, Sun hapte nje vend per intervisten e sulmuesit ukrainas. “Ndihem mjaft mire ne Londer dhe jam I lumtur. Me jepni dhe pak kohe, qe sezonin e ardhshem te shikoni Shevcenkon e vertete. Kishta nevoje per muajt qe kalova te skuadra londineze per tu adaptuar me futbollin anglez. Dhe tani jam gati per te demonstruar te gjithe potencialin tim”. Shevcenko shpjegon veshtiresine e adaptimit jo vetem ne nje klub te ri, por dhe ne nje shkolle te re futbolli dhe nje kulture te re. “Tani perfundon Shevcenko, cdo gje qe kisha per te mesuar e kam arritur”. Milan nese nuk do te kete ndonje tjeter kthese befasuese, duhet te fshije emrin e Shevcenkos nga perforcimi I skuadres per sezonin e ri. Ndersa Moratio duhet te gjeje nje tjeter element per te nagcmuar fqinjin ne “ekuacionin e propozuar te shkembimit, Xhilardino-Adriano”.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://secret-team.4umer.com
 
Milano, lufte nervore, por Shevcenko qeteson
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
secret-team :: Your first category :: Sporti-
Kėrce tek: