secret-team

Save Time Save Secret
 
ForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share
 

 Kupa e Shqipėrisė, zhvillohet turi i parė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mr.Overlord
Admin
Admin
Mr.Overlord

Numri i postimeve : 85
Location : No No No
Registration date : 02/01/2008

Kupa e Shqipėrisė, zhvillohet turi i parė Empty
MesazhTitulli: Kupa e Shqipėrisė, zhvillohet turi i parė   Kupa e Shqipėrisė, zhvillohet turi i parė Icon_minitimeThu Jan 03, 2008 12:19 pm

Kupa e Shqipėrisė, zhvillohet turi i parė


Nė kėtė tur janė ballafaquar mes tyre skuadrat e kategorive inferiore 28-08-2006
Janė luajtur dje ndeshjet e turit tė parė eliminator tė Kupės sė Shqipėrisė, ku janė ballafaquar mes tyre skuadrat e kategorive inferiore. Tė ndara nė dy grupe, skuadrat kanė zhvilluar njė ndeshje, qė ka qenė pėrcaktuese pėr kualifikimin, sepse ndeshje kthimi nuk do tė ketė. Nė grupin e parė nuk ėshtė luajtur ndeshja mes Pėrparimit dhe Olimpikut tė Lushnjės, pasi skuadra e dytė nuk ėshtė paraqitur nė Kukės. Ky fenomen ėshtė i zakonshėm pėr ekipin kuksian, sepse shumė skuadra refuzojnė tė shkojnė pėr tė luajtur nė fushėn e Pėrparimit, qė gjithsesi ėshtė kualifikuar pėr nė turin e dytė tė kupės. Ndeshjet e tjera kanė folur pėr skuadrat vendėse, shumica e tė cilave kanė fituar thellėsisht. Kėshtu, nė grupin e parė Iliria ka mundur 4-0 Olimpikun e Tiranės, Egnatia 3-0 Skraparin, Dajti 5-0 Ēlirimin, ndėrsa Poliēani dhe Veleēiku fituan 2-1 pėrkatėsisht me Naftėtarin dhe Korabin.
Nė grupin e dytė bien nė sy fitoret e Delvinės dhe tė Maliqit, tė dyja me rezultatin 3-0. Ndeshjet Butrinti-Kėlcyra dhe Cakrani-Albpetroli shkuan me kohė shtesė, pasi koha e rregullt kishte pėrfunduar nė barazim 1-1. Nė kohėn shtesė, vendėsit shėnuan golin e fitores dhe njėkohėsisht tė kualifikimit. Me rezultat tė ngushtė fitoi Gramozi, qė mundi 2-1 Pojanin, dhe Pėrmeti qė mundi 3-2 Memaliajn. Skuadrat e kualifikuara pėr nė turin e dytė tė kupės janė: Egnatia, Iliria, Pėrparimi, Dajti, Poliēani, Veleēiku, Butrinti, Gramozi, Maliqi, Pėrmeti, Cakrani dhe Delvina.

Grupi i parė
Egnatia - Skrapari 3-0
(Troka 11', Amiraj 47', 55')
Iliria - Olimpik Tiranė 4-0
(R.Maloku 13', Zhuli 16', Kola 42', Kaziu 85')
Pėrparimi - Olimpik Lushnjė
(nuk u paraqit Olimpiku)
Dajti - Ēlirimi 5-0
(Begolli 42', Haxhiraj 52', Meta 67', 86', Kryemadhi 80')
Poliēani - Naftėtari 2-1
(Sula 10', Kanani 75' (11-m), Kaja 60')
Veleēiku - Korabi 2-1
(F.Hysa 27', A.Hysa 51', Tatica 64')

Grupi i dytė
Butrinti - Kėlcyra 1-1
(Debi 20', Rugji 110', Hoxha 90')
Gramozi - Pojani 2-1
(Shupe 18', Sadiku 23', Rexhepi 79' (autogol))
Pėrmeti - Memaliaj 3-2
(Merdani 10', Karalliu 34', G.Kurti 45', Hajredini 55', Jaupi 70' (11-m))
Cakrani - Albpetroli 2-1
(Kalemi 10', Shpata 16', Byzyka 118')
Delvina - Bylisi 3-0
(Mehmeti 15', Kotolloshi 75', R.Ēuno 84')
Maliqi - Domosdova 3-0
(Pino 18' (11-m), Ymerllari 51' (11-m), Gjipali 66')
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://secret-team.4umer.com
 
Kupa e Shqipėrisė, zhvillohet turi i parė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
secret-team :: Your first category :: Sporti-
Kėrce tek: